Öyle bir seyir defteri…

Kadıköy’de Internet Kıtlığı

06 Şubat 2009 Cuma, 12:49 | Gezegen

Kadıköy’e inerken, günün belli bir saatinde internette işim olduğu için yanıma dizüstü bilgisayarımı da aldım. Tek yapacağımız, dolaşırken gözümüze çarpan kablosuz ağ bulunan bir cafe’nin kapısından girip bişiler içmek ve o sırada işimizi halletmek olacaktı.

Kafadaki hesap Kadıköy’e uymadı, çünkü cafe’lerin hiçbirinde “kablosuz ağ” işareti göremedik. Bir yerden sonra, işaretten şüphe edip kafayı içeri uzatıp sormaya başladık, o da fayda etmedi. Gerçekten internet yoktu. Elde çanta kapı kapı Internet aranır hale düşmek çok komikti. Bir tek Starbucks’ta, o da TTnet’in satın alınan türden internet bağlantısı vardı. Onunla debelenecek halim de yoktu. Internet kafe bile yoktu ortalıkta, olsa ona soralım, dizüstü kullanma kavgası verelim noktasına gelmiştik.

Sora sora, eski sular idaresinin oradaki Cemal Süreyya Sokak’a kadar geldik. Artık iyice çökmüş ve canımız sıkılmıştı. Bir internet cafe gördük, kapısından içeri daldık. “Kablosuz yok” yanıtına, “kablolu da olur” dedik, “yassah kendi bilgisayarınızla bağlanmanız” yanıtını alınca çıkmak zorunda kaldık.

Yoldan biraz daha çıkınca yukarı, sonunda Angel’s Kafe isimli kapısında “Wireless” yazan bir yer gördük. Yarı zemin ve karanlık görünüyordu. Kafayı içeri uzatıp, “internet var di mi” diye sorduk sonra oturduk. İşimizi yaptık, üzerimizden bir yük kalktı, rahatladık. Sonra bir-iki saat daha zaman geçirdik orada. Keyifli bir yer, ferah, kafa yormayan müzikler çalıyor, masaları olduğu gibi oturulabilir pufları da var.

Kadıköy’de internete de bağlanabileceğiniz bir sığınak ihtiyacınız olursa, buraya gelebilirsiniz :)

  1. “Kadıköy’de Internet Kıtlığı” İçin Yapılan 2 Yorum

  2. Selçuk 06 Şubat 2009 Cuma günü dedi ki :

    Sahilde, iskelelerin ordaki Mado’da kablosuz internet vardı diye hatırlıyorum. Bir dahaki sefer lazım olabilir :)

  3. Ahmet 07 Şubat 2009 Cumartesi günü dedi ki :

    Migros’un biraz aşağısında Route24’ün karşısındaki sokakta Kalyan Cafe var. Sahipleri arkadaşım, hizmetleri hızlı ve iyi, interneti kullanmanızdan da memnun olurlar =)

Bir Yorum Yazın