Öyle bir seyir defteri…

Tam bir Yunanistan deplasmanı klasiği

17 Kasım 2005 Perşembe, 23:26 | Basketbol

Yunanistan’da tamamen dolu ve inleyen bir salonda Efes Pilsen Olympiakos’u uzatmada 78-75 kazandı. Herhalde kazanamasalardı normal süre bitmesine accık kala 3 sayı öndeyken yapılan taktik faule çok ağlayacaktım. Çok çekişmeli, oturduğu yerde izleyen adamı bile geren bir maçtı.

Maçtan aklımda kalan en belirgin sahne, 150 kg’luk rakip oyuncu potaya sayıya giderken Efes’in bir oyuncusunun adamı iki-seksen yere sermesi ama hakemlerin oyuncu hatalı yürüme yaptı diye faul vermemesi — devamında da doğal olarak seyircilerin çıldırmasıydı.

Seyirci çıldırması ve Yunanistan deplasmanı deyince aklıma seneler önce bir sahne geldi. Her an seyirciler sahaya girecekmiş gibi yıkılan bir salonda Efes Pilsen oynuyor. Maçın sonları yaklaşıyor, Efes az bir sayı önde. Tüyü yeni yeni biten Mirsad Türkcan bir faul atışını sayıya çevirdikten sonra arkasını dönüp iki elinin de yumruğunu sıkarak sevinç içinde havaya kaldırıyor. Seyirci çılgına dönüyor. Petar Naumoski hızlıca yanında bitip kollarını aşağı çekiyor (“sağ çıkamayacağız buradan” şeklinde), Mirsad da kafasını çevirip “niye ki abi” şaşkın bakışları atıyor.

Bir Yorum Yazın