Öyle bir seyir defteri…

Kavaközü Seyhamamı’nda Yürüyüş

11 Nisan 2011 Pazartesi, 22:12 | Gezi

İstanbul’da geçirerek kaçırdığım iki Pazardan sonra, dün nihayet soluğu doğa yürüyüşünde alabildim. Üstelik bu kez yanımda bir de misafir, Ankara’yı o haftasonu ziyaret eden Hakan da vardı. Kavaközü Köyü‘nden başlayan biri kısa, biri uzun iki ayrı yürüyüş yaptık.

Hafif yağmurlar bekleniyordu, oysa daha yürüyüşe başlar başlamaz bizi hafif bir kar karşıladı. Yürüyüş boyunca birçok hava şartını birarada yaşadık. Kar yağdı, güneş açtı, rüzgar esti, sis indi, yağmur serpiştirdi. Orman içinden de yürüdük, açıklıkta rüzgar da yedik, vadide yumuşacık havadan da geçtik, çamur patikaları da takip ettik. Hepsinden tadımlık.

Yağmurluğumla kar yağışı köşe kapmaca oynadı yol boyunca — her zamanki gibi terleyeceğime ıslanırım diye hafif yağışta giymedim. Bir süre direndikten sonra, karın hızlanması ile beraber yağmurluğumu çıkardım, onu giymemle beraber kardan eser kalmadı, hemen geri çıkarıp paketledim :).

Açıkçası “havalar ısındı” diye aceleci davranmışım. Rüzgarlığımı, hafif eldivenlerimi ve kar tozluklarımı çantamdan çıkarmıştım. Artık kışa kadar ihtiyaç duymam diyordum. Ancak havanın geçiş yaşadığı bahar döneminde İsviçre çakısı tadında gezmek gerekiyor anlaşılan. Sakallarımın eksikliğini de hissettim ne yalan söyleyeyim, yer yer boyunluğumu maske gibi kullandım.

Yürüyüş sırasında (ve hatta otobüste) Hakan’la bol bol lafladık. Yürüyüşlerde arkamda ya da önümde sürekli konuşanlar beni yorardı, onlardan olabildiğince kaçar, etraftaki sesleri dinlemek isterdim. Umarım biz birilerini rahatsız etmemişizdir.

  1. “Kavaközü Seyhamamı’nda Yürüyüş” İçin Yapılan 1 Yorum

  2. gokhan kocak 12 Nisan 2011 Salı günü dedi ki :

    Doruk yazın kısa ama yine etkili ve neseli anlatımıyla ilgi cekici bence, gorusuruz, kal saglicakla…gk

Bir Yorum Yazın