Öyle bir seyir defteri…

Internet reklamı dediğin sağır dilsiz olur

15 Eylül 2006 Cuma, 17:09 | Gezegen

Internet reklamlarının yeni marifeti sesli olmaları. Yüklenir yüklenmez konuşmaya başlayanları olduğu gibi, fare ile üzerlerinden transit geçtiğinizde çığlık vari sesler çıkaranları var.

Ses efektleri ile bilgisayar kullanmayı sevenler olabilir ama ben onlardan biri değilim. Sistemin bilumum ses efektlerini boşu boşuna kapatmıyorum. Bilgisayarın sesini tamamen kapatıyorum artık zaman zaman ama müzik dinlemek için açtığımda maruz kalabiliyorum, bazen de sesini açık unutuyorum. Namüsait pozisyonlarda da tezahür edebiliyor bu durum. Bu gidişle web istemcisinin ses tellerine ameliyat yapacağım.

Not: Müzik çalan web siteleri tamamen ayrı bir boylam. Kendilerinden özenle uzak duruyorum.

 1. “Internet reklamı dediğin sağır dilsiz olur” İçin Yapılan 3 Yorum

 2. Arda Çetin 15 Eylül 2006 Cuma günü dedi ki :

  Müzik çalan siteler gerçekten ayrı bir dert.
  Firefox’umla nette geziniyor ya da bir şeyler bakınıyorum derken hop birden bi’şeyler çalmaya başlıyor.
  Ben “eyvahlar olsun, hangi sekmedeki site acaba” diye o siteyi bulup kapatmakla ya da varsa öyle bir imkan sesini kısmakla meşgul oluyorum ki, çoğu zaman direk olarak toptan bilgisayarın sesini kapatıyorum.
  Ancak öyle kendime gelmiş hissedip “oh be” diyebiliyorum.

  Ancak bazı şahaserler var ki, keşke her müzikli site bunlar kadar olsa; http://ahtapot-giyim.com/index_2.swf

 3. ilkay 18 Eylül 2006 Pazartesi günü dedi ki :

  Doruk’cuum, bilgisayardan muzik dinlemesen, eski guzel gunlere donsen diyecegim ama biliyorum ki baki kalan bu gok kubbede bir hos sada imis.

  Bu laf muzik kitabinin arkasinda yazdigi icin saftirik bendeniz minimini siyah okul bocegi iken kitabin yazarini Baki Kalan isimli zat olarak bilir idim. Hatta derdim ki ne megaloman adammis…

 4. dfisek 18 Eylül 2006 Pazartesi günü dedi ki :

  CD çalar olarak bilgisayarın CD-ROM’unu kullandığım düşünülürse, geriye bir tek plak kalıyor (kaset out), eh o da her zaman olmuyor.

Bir Yorum Yazın