Öyle bir seyir defteri…

Ha-talı sektör

11 Eylül 2006 Pazartesi, 05:59 | Gezegen

Son birkaç saattir bir IBM Thinkpad’i “fabrika çıkışı” haline çevirmek için savaşıyorum. Neden bilmiyorum, fabrikada kendisine yüklenen programlar tam 7 CD’den oluşuyor (Phantasmagoria mübarek).

“Kurulumda bir hata oldu” ifadesinin aslında CD’yi okuyamadığı anlamına geldiğini çözmek için birkaç kez o CD’den boot etmem gerekti. Her yüklenişin dakikalar sürdüğünü söylememe gerek yok. 1. CD’den farklı bir marka bir kopya bastım, onu atladık, 2-3-4-5 derken 6. CD’de yine tekledi — “tüm puanlarınızı kaybettiniz, hiç puan toplamadan başlangıca dönün” kartı çekmiş gibi oldum.

Anılar #n kasedinden, OS/2 Warp 3’ü disketten kurma seanslarımızı hatırladım. 30+ disketle yaptığımız kurulumun olmadık yerlerinde disket sürücü ıkınır, sonunda okuyamadığını belirtir, biz de “bad sector”lere saydırıp yeni bir disket hazırlar, başa döner tekrar kuruluma başlardık. Bazen durum öyle acıklı bir hal alırdı ki, daha önce sağlam olan disketler tekrar tekrar kurulumda sıranın kendilerine gelmesini beklerken havadan nem kapıp telef olur, bizi de telef ederdi.

Sabaha az kaldı, bir daha tekleme artık, kafanı kırarım.

Bir Yorum Yazın