Öyle bir seyir defteri…

Adamın pizzası

23 Ağustos 2010 Pazartesi, 13:48 | Yimmek

Dün Gürer’lerde sabahın erken saatlerinde başlayıp gece geç saatlerde biten geleneksel “brunch”ımızı da aşan bir noktada hep beraber acıkmıştık.

“Siz de hamur işi yemezsiniz, pizza olmaz” cümlesinin üzerine, uzun süredir pizza yememiş ve İstanbul’a gelmişken cozutmuş insanlar olarak Didem’le beraber balıklama atladık: “yoo yeriz, değişiklik olur”.

Tam pizza seçimi yaparken aklıma adamın pizzası geldi. 2000’lerin başlarında Ekin’in Kazasker’de evi varken ve biz İstanbul ziyaretlerimizde orada konaklarken, günün tüm yemeğini bile Adam’s Pizza‘dan gelen pizzalarla yediğimiz oluyordu. Çeşitli 1+1 promosyonları kullanıp, hayvanlar gibi yiyip, artanları da acıkınca yiyerek ve hatta gerekirse takviye kuvvet çağırarak (reinforcements have arrived!) günü tamamlayabiliyorduk.

Yeter sayıda istediğimizde Kozyatağı’na da gelir düşüncesiyle arandık ve haklı çıktık. Her tür et çeşidini içeren, benim gibi etoburlar için vazgeçilmez pizza türü olan bir büyük “all-meat” pizzayı Onur’la paylaştık; zavallı Gürer aradan bir dilim zar-zor yürütebildi.

Adamın Pizzası .:. 22 Ağustos 2010

Pizzaya çok bayılmadığımı, anca yılda bir-iki kere yediğimi söylemiş miydim? Evet, bayılmam. Bu bayılmayan halim. Bir de bayıldığım yiyecekleri düşünün şimdi… >8-)

  1. “Adamın pizzası” İçin Yapılan 1 Yorum

  2. Burak Sezer 23 Ağustos 2010 Pazartesi günü dedi ki :

    pizza krizine girdim sayende doruk, hafta bi kere yemesem dayanamıyorum. aşk var aramızda… :)

Bir Yorum Yazın